VANDENILIS.COM
Mažesnės kuro sąnaudos – panaudojant vandenį!

Brauno dujų privalumai automobiliui

 

Jau senokai buvo žinoma, kad vidaus degimo variklyje į „normalų“ kuro ir oro mišinį pridėjus vandenilio, variklis dirba efektyviau. Tačiau vandenilio dujos – tai dviatomės vandenilio molekulės, kurių kiekviena turi po du vandenilio atomus (H2). Tuo tarpu Brauno dujas (HHO) sudaro būtent vienatomės vandenilio (H) ir deguonies (O) molekulės, o šitoks nesusijungusių molekulių mišinys degimo procese išskiria 3,8 kartus daugiau energijos.

Vienatomis vandenilis (kai molekulę sudaro tik vienas vandenilio atomas) turi dar svarbesnę savybę – jis yra itin galingas katalizatorius skirtingoms degalų rūšims, kurių pagrindas – angliavandeniai.

Kokia iš to nauda automobilio savininkui?

Yra žinoma, kad vidaus degimo varikliuose degalai vis dar išnaudojami neefektyviai: geriausiu atveju sudega tik 40% kuro – brangaus benzino arba dyzelino. Likusieji 60% sėkmingai baigia degti, lėkdami per duslintuvą.

Profesorius Julas Braunas (Yull Brown) XX amžiuje šią problemą tyrinėjo moksliškai. Jis buvo sukonstravęs demonstracinį automobilį, o savo sėkmingų eksperimentų patvirtinimui Jungtinėse Amerikos Valstijose gavo patentą. Kaip viskas vystėsi po to, jūs žinote: šiuolaikinė pramonė jau serijiniu būdu gamina vandenilio dujų generatorius (kitaip dar vadinami Brauno dujų generatoriais arba HHO generatoriais), kurie montuojami į įprastus automobilius. Šitaip įprasti gamykliniai benzinu arba dyzelinu varomi automobiliai tampa hibridiniais, kurie važiuodami patys iš vandens pasigamina vandenilio ir deguonies mišinį – Brauno dujas, o pastarosios nukreipiamos per oro filtrą ir sumaišomos su oro bei įprasto kuro mišiniu. Tokiu būdu padidinama benzininio arba dyzelinio variklio galia, su tokiu pačiu kuro kiekiu automobilis nuvažiuoja 30–40% ilgesnį atstumą (kitaip tariant, sutaupo daugiau negu 30% kuro), variklis tarnauja ilgiau, o į aplinką išmetama mažiau teršalų.

Reklama

4 atsakymai to “Brauno dujų privalumai automobiliui”

  1. nesu nei vieno girdejes nebent Lietuvije kas vazinetu su brauno generatorium,o rasot kad Brauno generatorius gamina masiskai .

    • As daug skaiciau apie hho generatorius ir ruosiuos pirkti amerikieciu gamybos yrangos komplekta ir pats pasistatysiu y savo atomobily. amerikieciai duoda 5 metu garantija savo yrangai o kaina 350 doleriu.

      • as pasidariau pats vandenilio generatoriu, tik nezinau kiek elektrodu ploksteles ima vienu momentu sroves is akumuliatoriaus. Taigi norejau paklausti ar nesigaus kaip starterio uzvedimas? Ar reikia statyti reostata, kad sumazinti srove?

  2. Net nesu girdėjusi apie tokias brauno dujas. Minimi privalumai šių dujų mano dėmesį patraukė, manau pasidomėsiu plačiau apie šias dujas ir jų įrengimą.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: