VANDENILIS.COM
Mažesnės kuro sąnaudos – panaudojant vandenį!

Brauno dujų generatoriaus istorija

Gali pasirodyti, kad Brauno dujų generatorius (kitaip dar vadinamas vandenilio generatorius automobiliui arba HHO generatorius) – kažkas naujo ir negirdėto. Taip nėra. Ši pažangi automobilių benziną arba dyzeliną taupanti technologija paprasčiausiai išnaudojo tai, ką oficialusis mokslas žino beveik 180 metų. Tiesa, pridėta ir keletas naujų genialių minčių.

Trumpai apžvelgsime technologijų istoriją – nuo elektrolizės atradimo iki vandenilio generatoriaus automobliams (t.y. Brauno dujų generatoriaus praktinio pritaikymo XXI amžiuje).

 

1832 m.

Maiklas Faradėjus atrado elektrolizės dėsnius ir elektros srovės pagalba vandenį suskaidė į vandenilį ir deguonį.

 

 

 

1875 m.

Rašytojas fantastas Žiulis Vernas savo knygoje “Paslaptingoji sala“ užrašė šitokius du sakinius: “Vanduo, suskaidytas į du savo sudedamuosius elementus, ir, be abejonės, suskaidytas panaudojant elektros energiją, taps įspūdinga ir lengvai valdoma jėga. Taip, mano bičiuliai, aš tikiu, kad vieną gražią dieną vanduo bus pritaikytas kaip kuras“.

 

1974 m.

Julas Braunas iš Australijos (Yull Brown, 1922-1998 m.)  pateikė patentavimui savo sukurtą elektrolizės įrenginio variantą, o likusį savo gyvenimą paskyrė tam, kad elektrolizės būdu gautą deguonies ir vandenilio mišinį būtų galima pritaikyti komerciniams tikslams. Šiam tikslui jis nepagailėjo apie 30 mln. dolerių ir 30 savo gyvenimo metų. Po mirties vandenilio ir deguonies molekulių mišinys buvo pavadintas jo garbei – Brauno dujos (apie jas sužinosite, kai paspausite šią nuorodą: Brauno dujų privalumai automobiliui).

 

2004 m.

Tūkstančiai firmų jau taiko Brauno dujas įvairiems pramoniniams tikslams.

2005 m.

Brauno dujos pradedamos itin didel4mis apimtimis naudoti Kinijoje, kuklesniais kiekiais – JAV, bet ten pastarasis segmentas sparčiai auga. BRauno dujas “atranda“ ir Europa. Brauno dujų tyrimai intensyviai atliekami visame pasaulyje.

2008 m.

Ypatingai auga Brauno dujų generatorių, skirtų būtent benzininiams ir dyzeliniams varikliams, gamyba. Rinkoje įsitvirtina vis nauji gamintojai.

Taip pat skaitykite: Kokiu principu veikia vandenilio generatorius?

Reklama

3 atsakymai to “Brauno dujų generatoriaus istorija”

  1. Nežinojau, kad tas vandenilio generatorius – palyginti nebe naujas išradimas

  2. Ar vis dar iki šiol tai yra geras išradimas? Būtų aktualu sužinoti kiek kainuoja dujų įranga tokia. Beje pati dujų generatoriaus istorija tikrai įdomi.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: